Keisrilõike korral katkestatakse naha pidevus, saavad kahjustada lümfisooned ja nii katkeb ka lümfivool. Horisontaalse lõike korral lõigatakse läbi lümfisooned kogu alakõhu ulatuses (NB! lihaseid läbi ei lõigata). Manuaalse lümfimassaaži peamine eesmärk on kõrvaldada lümfisoonte purunemise tõttu operatsiooni piirkonnas seisvad vedelikud ja jääkained, mida vereringe süsteem ei suuda suurenenud koormuse tõttu kõrvaldada. Keisrilõikejärgselt aitab lümfimassaaž kudedel paremini regenereeruda ehk taastuda, vähendades turse ja põletiku kujunemist ning hilisemat armistumist kirurgilise lõikuse piirkonnas.

Protsess: vaata videot siit

  1. Lümfiterapeut hindab haava taastumist ja armkude.
  2. Seejärel saad sa nautida õrna ja lõõgastavat massaaži. Esimestel kordadel võib kõht olla ülitundlik, kuid ei pea muretsema- terapeut valib survetugevuse individuaalselt.
  3. Sõltuvalt sümptomitest võib massaaž hõlmata kogu keha (üldmassaaž 60min) või ainult kindlat piirkonda, kus turse avaldunud on (osaline massaaž 30min).

Tulemus: arm muutub elastemaks, väheneb valulikkus ja armi sissesoonimine.

Hea teada: lümfiteraapiaga saab alustada kohe pärast operatsiooni. Armkoe mõjutamisega siis kui niidid on eemaldatud, haav kinni kasvanud ja ei erita enam vedelikke (u. 6 nädala möödumisel).

Sobib: kõikidele, kes soovivad aidata kehal maksimaalselt keisrilõikest taastuda ja vähendada riski erinevate probleemide tekkeks (nn “muffin top”, valulik ja kiskuv arm, hüpertroofiline arm.

Mida võib põhjustada mitteliikuv/liitunud arm? Kõhuvalud, ülitundlikkus, muffin top, ülepinge vaagnapõhjalihastes (valulik suguelu), kere ette-, taha- ja külgsuunal liikuvuse piiratus.

Manuaalne lümfimassaaž on ohutu imetamise ajal.

NB! Kui keisrilõikest on möödas vähemalt 4 kuud ja soov on soodustada kõhulihaste taastumist, siis soovitame läbida ULTRATONE 12x kuuri. 

Ei sobi: halvaloomulised kasvajad, akuutsed põletikud, tromboos, seletamatud nahamuutused, rasked neeruhaigused, südamepuudulikkus.