Lümfimassaaž rasedatele

Raseduse ajal toimuvad naise organismis lootega kohanemiseks mitmed muutused. Keha vedelikusisaldus suureneb 6-8 liitri võrra, tuues kaasa olulise riski tursete tekkeks.

Perifeersed tursed on ühed sagedasemad rasedusega kaasnevad kaebused. Ligi kaheksal naisel kümnest esineb mingis raseduse etapis kliiniliselt väljendunud turset. Paljudel naistel tekib raseduse ajal turse näo piirkonnas, labakätel või -jalgadel. Turse on enammärgatav raseduse lõppfaasis.

Tursete etioloogia hõlmab endas naatriumi ja vee retensiooni ja muutusi vereringes, mis on tingitud loote survest alumisele õõnesveenile ( viimases trimestris mehaaniline äravoolu takistus). Teisalt mõjutab rasedus endokriinsüsteemi. Hormonaalsed muutused põhjustavad soonemotoorika vähenemise. Suurenenud läbilaskvus on aluseks tursete tekkele. Lisaks võivad hormonaalsed muutused põhjustada varikoosi, raskustunnet ning krampe jalgades

Manuaalne lümfidrenaaž (MLD) on väga õrn massaaživorm, mis soodustab vedelike liikumist kehas, aidates muuhulgas vähendada raseduseaegset vedelikupeetust. Samuti on lümfiteraapiast abi keha toksiinidest vabastamises, tursete, raskustunde ja väsimuse vähendamiseks. Sobib kogu raseduse vältel kui rasedus kulgeb komplikatsioonideta.

Meie terapeudid Anu ja Triinu on läbinud lümfiterapeudi koolituse ning võid rahuliku südamega ennast meie hoolde usaldada!